BIURO OBSŁUGI KLIENTA - tel. 698 595 349 obsluga@oze-energy.pl

FOTOWOLTAIKA – PRĄD ZE SŁOŃCA – co oferujemy dla firm oraz klientów indywidualnych?

 

Dotacje i dofinansowania na fotowoltaikę (OZE) oraz wymianę źródeł ciepła – w naszej firmie na bieżąco śledzimy wszystkie dostępne źródła dofinansowań i dotacji dla poszczególnych rejonów Polski. Zgłoś chęć udziału w dotacjach, a my sprawdzimy z jakich programów i dofinansowań może skorzystać Twoja firma!
 

Dlaczego warto zrealizować instalację fotowoltaiczną z OZE ENERGY?

 • Szeroki wybór źródeł finansowania i dotacji dla biznesu i osób indywidualnych (leasing, kredyty, dotacje, gotówka).
 • Najwyższa jakość i krótki czas realizacji Elektrowni Słonecznych – stosujemy sprawdzone, markowe podzespoły.
 • Klastry energii – sprzedaż energii z fotowoltaiki w wyższej cenie – nowość promowana obecnie przez nową ustawę OZE – wsparcie Rządu w tworzeniu klastrów energii z firm, samorządów i innych podmiotów w celu wspólnych zakupów energii i wykorzystania OZE na preferencyjnych warunkach.
 • Aukcje Energii URE – uzyskanie zaświadczenia  dopuszczeniu do aukcji, pomoc w przeprowadzeniu aukcji na platformie aukcyjnej instalacji OZE w celu uzyskania wyższej ceny za energię wytworzoną np. w farmie fotowoltaicznej.

Działanie systemów fotowoltaicznych jest proste i bezpieczne. Promieniowanie słoneczne docierające do ziemi padając na fotoogniwa przekształcane jest w energię elektryczną, przekazywaną do sieci elektroenergetycznej w domu lub firmie. Nasze instalacje pozwalają na wydajną pracę przez minimum 25 lat.

OFERUJEMY KOMPLEKSOWĄ  OBSŁUGĘ OD „A” DO „Z” instalacji fotowoltaicznych: projekty i wyceny, finansowanie oraz dotacje, montaż, procedura zgłoszeniowa do Zakładu Energetycznego

 

 

OFERTA DLA FIRM: ZMNIEJSZ KOSZTY ENERGII W FIRMIE DZIĘKI INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ NA DACHU LUB GRUNCIE OBOK FIRMY!

Odnawialne źródła energii (OZE) są doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną w firmie lub nawet mogą stanowić źródło dochodu (odsprzedaż nadwyżek do Zakładu Energetycznego po atrakcyjnej cenie).

Produkując samodzielnie energię przedsiębiorstwa obniżają koszty działalności co przekłada się na niższą cenę produktu końcowego. Bardzo często takie firmy dysponują dużą powierzchnią dachową oraz gruntową pod ogniwa fotowoltaiczne.

Prąd ze słońca w Twojej firmie – Korzyści z zainstalowania systemów fotowoltaicznych w firmie:

 • Podwójny zysk – oszczędzasz: samemu produkując energię elektryczną, którą zużywasz, zarabiasz: na nadwyżkach wyprodukowanej energii oddawanej do sieci.
 • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska – system fotowoltaiczny nie produkuje szkodliwych związków i nie emituje dwutlenku węgla.
 • Zabezpieczenie przed podwyżkami prądu – średnie ceny energii w Polsce rosną 5% w skali roku.
 • Długa żywotność – instalacja nie posiada elementów ruchomych ani skomplikowanych mechanizmów, jest bezpieczna, niezawodna i bezawaryjna.
 • Trwałość – system odporny jest na warunki atmosferyczne, dzięki użyciu wysokiej jakości hartowanego szła, szybko utwardzalnej folii ochronnej EVA oraz ramy usztywniającej konstrukcję.
 • Bezobsługowy system i prostota działania gwarantuje wysoki komfort użytkowania – wszystkie procesy obsługi oraz sterowania instalacją przebiegają w pełni automatycznie i nie wymagają żadnych dodatkowych czynności.
 • Produkujesz i zużywasz prąd na swoje potrzeby w pierwszej kolejności, a nadwyżki wysyłane są automatycznie do sieci OSD

 

OFERTA DLA DOMU: NIE PŁAĆ RACHUNKÓW ZA PRĄD W DOMU – ZOSTAŃ PROSUMENTEM!

Każda osoba prywatna może zostać Prosumentem i produkować i zużywać energię elektryczną w domu. Zgodnie z nową ustawą z czerwca 2016r. Osoby indywidualne mają możliwość przechowywania w sieci elektrycznej Zakładu Energetycznego nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji domowej PV i pobierania jej ponownie w ciągu roku od wyprodukowania, dzięki mechanizmowi opustów.

Fotowoltaika dla domu – dlaczego warto zainstalować?

– Produkujesz energię elektryczną i zużywasz na własne potrzeby w domu! – Oszczędzasz pieniądze na rachunkach dzięki systemowi opustów pobranej i oddanej energii do sieci. – Używasz sieć Zakładu Energetycznego jako akumulator do przechowywania nadwyżek energii nawet przez rok. – Nie obawiasz się podwyżek cen energii – Podnosisz wartość Twojego domu, – Korzystasz z energii słońca przez cały rok – Nie masz gotówki na instalację? Możesz tak dobrać kredyt, aby to, co płacisz obecnie za prąd, płacić jako ratę kredytu z niewielką dopłatą! –  Możesz zamontować większą moc instalacji PV i używać prądu do ogrzewania wody i centralnego ogrzewania! – zobacz elektryczny piec rdzeniowy ECO-HEIZ.

System opustów zamiast taryf Gwarantowanych

Nowa ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii rewolucjonizuje podejście do domowych mikroinstalacji wytwarzających energię elektryczną.

Właściciele domowych instalacji fotowoltaicznych mogą używać sieci elektrycznej OSD jako akumulatora, który gromadzi nadwyżki wyprodukowanej energii gdy nie jest ona zużywana w domu i pozwala ją pobierać wieczorem lub w dni kiedy jest większe zapotrzebowanie na energię.

To, co wyprodukują Twoje panele fotowoltaiczne w domu, gdy świeci słońce, wpuszczasz do sieci energetycznej, a gdy słońce nie świeci, pobierasz prąd z sieci – licznik dwukierunkowy montuje Zakład Energetyczny na swój koszt!

Za przechowywanie energii Zakład Energetyczny pobiera cześć energii którą wprowadzimy do sieci zgodnie z poniższymi współczynnikami, które oznaczają że Zakład Energetyczny zatrzymuje 20% (1:0,8) lub 30% (1:0,7) wyprodukowanej energii dla siebie w zamian za jej przechowywanie w sieci:

 • Współczynnik upustu od przechowywanej energii: 1:0,8 – dla instalacji do 10kW.
 • Współczynnik upustu od przechowywanej energii: 1:0,7 – dla instalacji od 10kW do 40kW.
 • Brak możliwości zarabiania na nadwyżkach energii – przechowywaną energię należy zużyć.
 • Aby korzystać z systemu upustów musisz posiadać jedną fakturę za energię i dystrybucję!

Jeśli w ciągu roku pobrałeś więcej energii z sieci elektrycznej niż wynika to z bilansowania w systemie upustów, to dopłacasz Elektrowni. Jeśli będziesz mieć nadprodukcję energii z  fotowoltaiki, to Zakład Energetyczny NIE zapłaci TOBIE za wyprodukowaną nadwyżkę! Należy zużyć całą nadprodukcję energii w ciągu roku od jej wyprodukowania.

 

Myślisz o instalacji fotowoltaicznej? – napisz do nas!

DZIAŁAMY RZETELNIE!

Dowiedz się więcej już teraz – PRĄD, GAZ, OZE

advertisement

Zadzwoń lub napisz:

OZE ENERGY SP. Z O.O.
ul. Królewska 65A/1
30-081 Kraków

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 698 595 349
e-mail: biuro@oze-energy.pl

”ZAMÓW

Dowiedz się jak korzystać z Odnawialnych Źródeł Energii oraz tańszego GAZU, PRĄDU w Twojej firmie?